تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن

در این مطلب تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن و تاثیر خودارضایی بر چهره گرداوری شد

تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن

 

در مورد عوارض خودارضایی دیدگاههای متفاوتی وجود دارد ما این تصمیم را برعهده خواننده می گذاریم!

 

تاثیر خودارضایی در قد

پرسش: اینجانب بدلیل شانس بسیار کمی که در بعضی مسائل داشتم و دارم از حدود  5سالگی دست به عمل خودارضایی میزدم. به همین دلیل هم 12 سالم که بود به بلوغ رسیدم(یلوغ زودرس).تقریبا فقط یک علامت از علائم بلوغ را در 122 سالگی نداشتم که آن هم موهای صورت بود. که ان هم تا 14 سالگی در صورتم پدید آمد.

بنده با قد 150 سانت به بلوغ رسیدم . ولی هرروز 3 بار دست به خودارضایی می زدم. من تا 13 سالگی 20 سانت رشد کردم عین لوبیا سحرآمیز. در طی یک سال قدم 170 شد. اما بعد از ان حدود 5 یا 6 ماه بود هر کاری کردم بلند نشدم. واسه ی همین هم دست برداشتم و ناامید شدم. حالا آیا میخواهم بدانم که ایا خودارضایی روی رشد قد تاثیری دارد؟ آیا راه درمان دارد؟

پاسخ : بله موثر است. بدلیل کاهش قدرت بدنی و همچنین ایجاد بلوغ زودرس و تاثیرات هورمونی باعث کوتاهی قد می شود.خودارضایی علاوه بر مشکلات جسمی مانند آسیب دستگاه تناسلی، ضعف بینایی،ضعف جسمانی و کوفتگی، رنگ پریدگی، کبودی اطراف چشم، خستگی و بی حالی مفرط، خواب آلودگی زیاد، سستی و بی رمقی، لرزش اعضای بدن، ضعف حافظه، همچنین فرد دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود.

بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود  از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات سالم، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.

در صورت عدم بهبودی و ناتوانی در ترک این عمل می توان به روانپزشک جهت درمانهای اختصاصی مراجعه کرد. بهترین درمانها رفتار درمانی و یا رواندرمانی است. در بعضی حالات از داروهای روانپزشکی مانند ستالوپرام نیز می توان استفاده کرد و البته اثر روشهای قبلی را نخواهد داشت. داروهای ضد افسردگی مثل فلوكستین یا كلومیپرامین یا سرترالین و همچنین داروهایی مثل فیناستراید نیز شهوت را کاهش می دهند.

سوال : با سلام من حدود 24 سال سن دارم و متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از سال اول بلوغ شروع به استمنا کردم و تا حدود 1 سال پیش این عمل زشت ادامه داشت و تو اون مدت بصورت یک عادت در اومده بود و چون تغذیه ام نیز انچنان غنی نبود رشد قدی من از تقریبا سن بلوغ بسیار کند شد و الان قدم 166 است، ولی بعد از ورود به دانشگاه وقتی مضرات زیاد این عمل رو فهمیدم شروع به ترک اون کردم ، ولی دیگه دیر شده بود،از نظر جسمی و اسکلتی هم بسیار ضعیف شده ام
پاسخ : دوست عزیز خودارضایی اصلا تاثیری بر کوتاهی قد و ضعف جسمی نداره و حتی تغذیه مناسب هم بعد از ژنتیک تاثیر داره یعنی ابتدا باید ببینید که شما دارای صفات ارثی کوتاهی نیستید؟

 

تاثیر خودارضایی در لاغری

سوال : آیا خود ارضایی باعث لاغری صورت وجوش زدن میشه تو هر سنی؟
پاسخ : خودارضائی باعث لاغری میشود
بستگی به فرد داره
در مورد جوش هم باید بگم که بله
تحریک جنسی و داغ شدن بدن باعث جوش میشه

 

سوال : ایا خودارضایی باعث لاغری میشود

پاسخ: با روشن بینی کامل، و پس از تحقیق مفصلی که انجام دادم، با قاطعیت تمام، فقط یک جمله به شما خواهم گفت، بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.

از من ایراد نگیرید، نمی‌گویم که کور کورانه حرفم را بپذیرید، اما خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید! کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

 

تاثیر خودارضایی در ریزش مو

سوال : آیا خود ارضایی باعث ریزش مو می شود؟

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب

خیر. هیچ عارضه جسمی ای از نظر علمی برای این رفتار به اثبات نرسیده. اما اگر این رفتار تبدیل به عادت بشه، عوارض روانی داره و مخصوصا در روابط زناشویی مشکلاتی ایجاد می کنه.

 

سوال : عوارض خود ارضایی چیست؟ آیا خود ارضایی سبب ریزش مو می شود؟

پاسخ : وقتی فردی یک رابطه جنسی صحیحی را تجربه می کند هم به لحاظ روانی و هم جسمانی ارضاء می شود، نیاز جنسی فقط به بعد جسم محدود نمی شود بلکه بخش مهمی از آن با ذهن و روان انسان ارتباط دارد. بعد از یک رابطه جنسی صحیح میزان هورمون های جنسی و ناقل های عصبی محرک در مغز کاهش می یابند و در قبال آن بر میزان هورمون های پرولاکتین و کورتیزول افزوده می شود که این امر موجب حس آرامش، رضایت و نشاط می گردد  و به دنبال آن فرد تا مدتی نیاز به رابطه جنسی نخواهد داشت.

اما در عمل خودارضایی صرفا فرد به لحاظ فیزیکی(جسمی) تخلیه شده و نه از لحاظ روانی و ذهنی و این مسئله باعث عدم تعادل بین نیاز جسم و روان می گردد به عبارتی خود ارضایی باعث تشنگی بیشتر فرد به لحاظ روانی به رابطه جنسی می شود که این امر سبب شده فرد بیشتر و بیشتر به عمل خود ارضایی مبادرت بورزد که به آن اعتیاد به خود ارضایی گویند و بیشتر در مردان مجرد زیر 25 سال شایع است.

بدن مردان برای تولید اسپرم و هورمون تستسترون(هورمون جنسی در مردان) نیازمند مواد مغذی مختلفی از قبیل پروتئین، روی(زینک)، کلسیم، منیزیم، ویتامین ای، ث و غیره می باشد، استمرار به خود ارضایی و خروج بیش از حد اسپرم موجب تخلیه بدن از مواد مغذی ذکر شده می گردد که عوارضی از جمله ریزش مو را به همراه خواهد داشت.

از طرفی دیگر با هر بار انزال تغییراتی در سیستم هورمونی بدن رخ می دهد که یکی از مهمترین آنها تبدیل هورمون تستسترون به دی هیدروتستسترون(DHT) است. تجمع هورمون DHT موجب تضعیف فولکوهای مو و به دنبال آن ریزش مو می گردد، طبق گزارش انجمن ریزش مو در آمریکا ازدیاد هورمون DHT یکی از شایعترین علل ریزش مو در مردان می باشد. انزال بی رویه چه در قالب خود ارضایی و چه در قالب رابطه جنسی می تواند موجب تشدید ریزش مو در برخی مردان گردد.

همچنین خود ارضایی سبب تحریک غده سباسه شده که منجر به افزایش چربی پوست صورت و سر می شود، چربی بیش از پوست یکی از عوامل ریزش مو، جوش و آکنه می باشد.

 

تاثیر خودارضایی در بچه دار شدن

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب

اصلا این طور نیست دوست عزیز. خودارضایی هیچ تاثیر منفی ای روی باروری شما نداره. اگر الان ازدواج کردین و درگیر چنین مشکلی هستین، اولا مطمئن باشین هیچ ارتباطی بین اون عادت و وضعیت امروز شما نیست و ثانیا، اینو بدونین که امروزه تقریبا هر نوع اختلال ناباروری قابل درمانه.

 

سوال : باسلام خدمت آقاي دكتر . من پسري 25ساله هستم ومدت 8 سال است كه به صورت مدام دست به خود ارضايي ميزنم ميخواستم ببينم آيا خود ارضايي در آينده مشكلي از لحاظ بچه دار شدن (بچه ناقص) خواهد داشت يا نه .

پاسخ : گزارشی از تاثیرسوء خود ارضائی روی تولید مثل نداریم

 

سوال : آیا خود ارضایی دختران باعث نازایی میشود؟

پاسخ : خیر البته در صورت زیاده روی عمل خود ارضایی امکان ناباروری و نازایی ممکن است

 

تاثیر خودارضایی در چهره

سوال : بسیاری از دوستان این هست که خودارضایی چه تاثیری بر چهره ، پوست و زیبایی داره؟ آیا از روی ظاهر ، پوست ، چهره و سیاهی زیر چشم میشه تشخیص داد کسی خودارضایی می کنه؟

پاسخ : وقتی خودارضایی حالت افراطی و اعتیاد داشته باشه(طوری که هر روز باشه) اثرات جسمی به دنبال داره که یکی از انها گودی یا کبودی چشم هست. با خودارضایی افراطی  مقدار کالری سوزانده شده بالا می ره و در صورت عدم تغذیه مناسب ، کالری به مقدار لازم دریافت نمی شه و موجب ضعف بدنی میشه. در ورزش مشت زنـی، هـر مـربی در حیـن دوره ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای 90 روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع مـی کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشتهای محکمـتری بـه حـریف وارد کند.

در حالت کلی نمی توان هر تغییری در چهره را به خودارضایی ارتباط داد. چرا که بیشترین اثر در پوست را ژنتیک تایین می کنه. و رنگ پوست یا سیاهی زیر چشم می تونه ارثی باشه و در بسیاری موارد ربطی به خودارضایی نداره. ممکنه کسی تا به حال خودارضایی نکرده باشه و زیر چشم او گودی یا کبودی مشاهده شود و برعکس کسی که خودارضایی می کند این علایم را نداشته باشه. موارد بسیاری در چهره ، پوست و زیبایی تاثیر گذار هستند. از جمله ژنتیک ، تغذیه و مراقبت از پوست.

 

نظر دکتر شیخ الاسلامی در تاثیر خودارضایی بر چهره
همانگونه که بارها گفته ام خود ارضایی عارضه جسمانی ندارد و تاثیری نیز بر شکل ظاهری بدن یا حتی سیستم تناسلی فرد ندارد که از روی این تغییرات بتوان فهمید کسی خود ارضایی می کند یا نمی کند یا قبلا خود ارضایی داشته است یا نداشته است. بسیاری از جوانان این دغدغه را دارند که نکند کسی بفهمد آنها خود ارضایی می کنند و همین دغدغه یا نگرانی باعث ایجاد یک اضطراب و ترس درونی در وجود ایشان می شود. از جمع فرار می کنند و بیشتر سعی می کنند تنها باشند. از بسیاری از میهمانیها و حضور در جمعهای فامیلی می پرهیزند که مبادا کسی متوجه شود آنها خود ارضایی می کنند. داشتن همین دغدغه باعث می شود تا در مقابل آینه بارها در چهره خود دقت کنند و کوچکترین تغییری را در چهره به خود ارضایی نسبت می دهند. در حالیکه خودارضایی هیچ اثر یا عارضه ای جسمی یا علامت مشخصه ای ندارد و کسی نمی تواند بر اساس علامت یا عارضه خاصی تشخیص خود ارضایی را در فرد دیگر بدهد.
برخی از جوانان تصور می کنند کسی که خود ارضایی می کند کمر ضعیفی دارد و با ضربه زدن به کمر وی می توان از روی درد یا واکنش او فهمید که خود ارضایی کرده است. یا برخی از دختران تصور می کنند به علت خود ارضایی رنگ ناحیه تناسلی شان تیره شده یا پوست ناحیه حالت افتادگی و چروکیدگی پیدا می کند  یا بسیاری از باورهای دیگر که همگی بی پایه و اساس بوده و غلط می باشد. خود ارضایی هیچ علامت مشخصه ای ندارد و قابل تشخیص نیست. تنها مشکلی که خود ارضایی دارد عدم ارضای روانی می باشد و فرد چون از نظر روانی با آن ارضا نمی شود ارامشی که لازمه ارضای جنسی می باشد را بطور کامل تجربه نمی کند.

سوال : باسلام نشانه های ظاهری خودارضایی چیست؟یعنی چگونه می توان فهمید فردی خودارضایی می کند یاخیر؟لطفا راه ها و نحوه ترک آن را نیز توضیح دهید.امیدوارم پاسخ شما مرا در یاری رساندن به فرزندم راهنما باشد.

پاسخ : نشانه هاي ظاهري خودارضايي به تناسب افراد متفاوت است و اين گونه نيست كه همه افراد به يك سبك عوارض ظاهري خودارضايي را نشان دهند چه بسا پسري كه ده و پانزده سال خودارضايي مي كند. ولي به هيچ وجه در چهره اش عوارض خودارضايي نمايان نيست و چه بسا پسراني كه حتي يك بار هم به اين رفتار نا پسند مبادرت نورزيده اند. ولي عوارض ظاهري مانند گودي چشم ضعف قوه بينايي و …دارند.
شما بهتر است به جاي واكاوي دراين مساله و احيانا گمانه زني هايي آسيب زا صرفا به پيشگيري يا درمان غير مستقيم آن همت گماريد.

 

عوارض خودارضائی

 اگر آقایون شروع کنند به برقرای روابط زیاد جنسی با افرا مختلف، و یا پیش از رسیدن به سن 21 سالگی، خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم ها به بلوغ کامل نرسیده اند- این امر خلل جبران ناپذیری را به قوای جنسی شان وارد می کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی شان به وجود خواهد آورد. زمانی که مرکز فعالیت های جنسی به دلیل وجود مزاحمت هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت های جنسی نتواند به درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می رود و این مورد نه تنها تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم های بدن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد: دستگاه هاضمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و …

این افراد به سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی هایشان را از دست می دهند و متاسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد. در چنین شرایطی ارگان های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری های گوناگون جنسی به همراه بیماری هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون ریز می شوند.

خودارضایی که از جمله نقص های فردی به شمار می رود، سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد می شود. در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا می کند، از نظر ذهنی خسته می شود، و دچار ناتوانی های جنسی خواهد شد.

0 دیدگاه برای “تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن”

 1. باسلام خدمت آقای دکتر من پسری ۱۴ساله هستم واز ۱۰سالگی توسط یک نفر شروع به جلق زدن کردم واز ۱ماه پیش متوجه شدم که این عمل میتواند باعث کوتاه قد شدن میشود ومن از شما خواهش میکنم که اگر راه حلی وجود دارد که قد من دوباره شروع به رشد کند به من بگویید ممنون

 2. با سلام

  عوامل تعیین کننده قد، فاکتورهای ژنتیکی است که فرد از والدینش دریافت می کند و قابل تغییر نیست، عوامل محیطی تاثیرگذار در افزایش قد تغذیه و ورزش و …

 3. آقا من بیست و هفت سالمه، از ۱۶ سالگی خود ارضایی کردم. علائمش: گودی زیر چشم، لاغری صورت، چرب شدن و نازکی مو و ریزش آن، کمبود شدید اعتماد به نفس و فراری شدن از جمع های دوستانه و خانوادگی، از دست دادن تمرکز که تو درس خوندن خودش رو نشون میده، لرزش دست، سستی و ضعف، ضعف حافظه و … جز ضرر هیچی نداره و تنها راه ترکش اینه که در معرض تحریک جنسی قرار نگیری. هر چند… کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی!

 4. سلام خوب میشه داداش غصه نخورمنم خودارضایی میکنم خیلی دلم میخوادترک کنم امانمیشه لامصببب

 5. با سلام من الان 17سال دارم و از ۹ سالگی شروع به خود ارزایی کرده ام وقتی که خود ارزایی میکنم کمرم دچار درد میشود و در داخل باشکاه ضعف دارم و کمردردم باعث مشکل میشه میخواستم بدونم خود ارزایی باعث کمردردم میشه؟؟،؟

 6. سلام من ۱ سال است که خودارضایی میکنم و چند روزه که روی صورتم و روی دماغم لک های زبری مشاهدی میشود و جوش های قرمزو سرسیاه ردی صورتم و گوشم دیده میشود ایا امکان دارم از عوارضات خودارضایی باشد؟؟؟

 7. با سلام

  خودارضایی معمولاً باعث ایجاد استرس و تغییرات هورمونی میشوند و این عوامل باعث جوش صورت میشوند

 8. سلام من یک زن متأهل هستم میخواستم ببینم که در دوره قاعدگی خانم ها اگر خود ارضایی همراه با شریک خود داشته باشیم اشکالی در قاعدگی به وجود نخواهد اورد

 9. سلام آیا دکتر غدد همیشه متوجه خود ارضایی در پسران هم میشود؟ حتی اگر ترک کرده باشیم تو رو خدا جواب بدید

 10. سلام اقای دکتر میخواستم بدونم من خودارضایی سطحی انجام دادم و ینی هیچ شئی وارد دستگاه تناسلین تکردم و میخوام بددنم ایا پرده بکارتم پاره شده ؟و اینکه اگه ترک کنی ممکنه قدت بلند شه و اینکه ایا باعث آب شدک قدم میشه

 11. با سلام


  خود ارضایی مالشی باعث پارگی بکارت نمیشه! درمورد اینکه با ترک خودارضایی قدتتون بلند بشه تضمینی وجود نداره قبلا گفته شده عوامل تعیین کننده قد، فاکتورهای ژنتیکی است ! البته ترک خود ارضایی در دوران رشد به طور غیر مستقیم در افزایش قد موثر هست …خیر خودارضایی باعث کوتاه قد نمیشه

 12. سلام منم تا حالا زیر افتاب نمی رم رنگ پوستم سیاهه ایا از خود ارضایی بیش از حد

 13. سلام
  پوست الت تناسلی من بر اثر خودارضایی شل شده راهی برای درمان و سفت شدن دوباره اش وجود داره؟؟ممنون

 14. با سلام

  پوست آلت به سایز آلت بستگی دارد یعنی وقتی آلت کوچک شود پوستش هم چروکیده می شود اینحالت طبیعی و گذراست

 15. سلام میخواستم بدونم آیا باعث بلوغ زودرس میشه؟ من13 سالمه و در سن 11سالگی موی آلتم در اومد و بتازگی زیر بغل و الانم شکم و صورتم میخواد دراد…این ینی که من بلوغ زودرس دارم.. واینکه من بتازگی ترک کردم

 16. سلام دکتر اونایی که تو خواب ارضا میشن چی منظورم همون جنوب هستش با خودارضایی فرقی میکنه ؟!؟!؟!

 17. سلام بچه ها من زمانی که رفتم سربازی خود ارضایی رو ترک کردم بعداز یک ماه خیلی روحیه خوبی بهم دست داد زندگی الان.خیلی برام زیبا تراز قبل شده وبا اعتماد به نفس بیشتر.ولی جلوی بلندتر شدن قدم رو گرفت قدم 175خیلی دوس دارم 180برسه

 18. با سلام خدمت اقای زارع واقعا انگاری خواست خداوند بود. که من امشب با این برنامه وکانال اشنا بشم و واقعا امشب با گوش کردن فایل های صوتی شما یه تحولی درون من ایجاد شد واز خداوند میخواهم مرا در این راه یاری فرماید الهی امین ممنونم

 19. ببخشید آقای دکتر من دو بار خود ارضایی کردم و بعدش ترکش کرد .هر هفته هم 2 تا قرص zink plus و well men برای جبران ویتامین های از دست رفته می خورم آیا من به ریزش مو دچار می شوم؟

 20. ببخشید آقای دکتر من دو بار خود ارضایی کردم و بعدش ترکش کرد .هر هفته هم 2 تا قرص zink plus و well men برای جبران ویتامین های از دست رفته می خورم آیا من به ریزش مو دچار می شوم؟

 21. سلام !! طبیعتا کسی با چند دفعه خودارضایی دچار ریزش مو نمیشه! ریزش مو هم دلایل مختلفی داره که یکی از دلایل میتونه کمبود ویتامین باشه!

 22. سلام آقای دکتر من ۳۱ سالمه و بخاطر خودارضایی افراطی موهام بشدت کم پشت و حتی کف وسط سرم دیده میشه ۳ ماهه ترک کردم ریزش موم کاملا قطع شده میخوام بدونم با ترک کامل خودارضایی موهای ریختم بر میگردن و باز موهایم پرپشت میشوند

 23. اولش نوشته شده خود ارضایی رو قد تاثیر داره بعد نوشته شده اصلا تاثیری نداره، خنده داره واقعا ، درضمن بنظر من کسایی که میگن خودارضایی نکنید خودشون بقول معروف تغذیه میشن و احتیاجی ندارن وگرنه مسخره ترین حرفی که میشه گفت تو جوامع عقب افتاده اینکه که عملی که موجب رضایت فرد میشه رو بنا به هر دلیل مذهب یا هرچی ممنوع کرد، خود ارضایی نکنیم پس چیکار کنیم؟ وقتی آدم تو اوج شهوت باشه نه بفکر ورزشه نه بفکر مطالعه و هرچیز دیگه ای، ارضای جنسی هم یه نیازه مثل آب خوردن و غذا خوردن و موسیقی گوش دادن، باور کنید رفتم و دیدم و فهمیدم که میگم اولا کلا مسایل جنسی انسان رو از اون نور والا دور می‌کنه بله اما به شیوه نادرست وگرنه میل جنسی یکی از نعمت هاست و باید شکرگذار اون احد واحد بود که این قدرت و حس و شکوفایی رو به انسان نمک نشناس نادان هدیه کرده ، کسایی که میگن خودارضایی نکنید یا غرق در تظاهر مثلاً مثبت نما هستن یا خودشون از هر جهت تامینن، وقتی تو جامعه ای هستیم که اکثرا بلحاظ مالی مشکل دارن و نمیتونن ازدواج کنن وهمچنین چیزی به اسم روسپی وجود نداره خودارضایی بهترین انتخابه، درضمن مسافرت نرید چون روحیه رو ضعیف میکنه، موزیک گوش ندید گناه محسوب میشه، غذا های خوشمزه اصلا نخورید فقط غذای کهنه و بد میل کنید که روایت شده ثواب داره، دخترا اگر به پسر نگاه کنن چشماشون قطعا ضعیف خواهد شد و پسرانم درصورت تمایل به جنس مخالف باید منتظر کبودی دورچشم و ضعف و ناتوانی جنسی باشن، خود ارضایی هم نکنید بجاش خودکشی کنید یا قبول کنید تو جامعه ای هستید که اندازه یک حیوان آزادی جنسی ندارید، اینها نظر عوامه ولی بنظر من راه حلش یا بریدن آلت تناسلی یا قید همه چی رو زدن یا خودشکی یااینکه آدم هرچقدر بلحاظ مالی یعنی در حد فقر هم باشه یکبار فقط بمدت یک هفته یا هرچی بتونه یه پولی جمع کنه که بتونه یه سفر خارجه بره به هرکجا که ممکنه و سعی کنه جایی بره که ایرانی کمتر در اونجا باشه ، تو اکثر کشورهای پیشرفته و قدرتمند نعمت هایی به اسم روسپی وجود دارند و میتونن نیاز آدم رو برطرف کنند بدون استرس و عذاب و ریسک و فلان من تجربه کردم که میگم . اون موقع میفهمید زندگی یعنی چی، حالا سه روز هم شده ادم بره و درک کنه زندکی واقعا چیه اونموقع درک و دید ادم عوض میشه که همه چیز سکس نیست انسان باید پیشرقت کنه و فلان ولی تا وقتی که محدودیت جنسی که خیلی لازمه حاکم باشه مثلا یک جوان نه به فکر خانوادشه نه درس نه درامد نه هیچی ، این حوان تمام رویا و ذهنش میشه یه … یا جا یه سی دی و فیلم تا بتونه هرحور شده خودشو راحت کنه و باز مرغ مرده همان و پوس کنده همان دوباره برو ازنو، ولی وقتی آدم بره خارج کشور اون موقع میشه نجابت و سنگینی یه خانم رو از یه ظاهر بی حجاب فهمید وهمچنین میشه شرافت و عرضه رو تو هیکل یه به اصطلاح روسپی فهمید . زد زیاد

 24. سلام اقای دکتر خسته نباشی
  سوالی خدمتتون داشتم مگه نمیگن خود ارضای ضرر داره خب بهرحال
  با این عمل منی خارج میشه!
  پس تو رابطه جنسی با طرف مقابل بازهم ارضا مشه وباز همین عمل تکرار شد ومنی خارج شده!
  فرق این دو حالت چیه اگ ضررباشه تو حالت دوم هم ضرر داره؟

 25. سلام من ۱۸ سالمه از ۱۴ سالگی این کارو شروع کردم ولی تا الان موهای صورتم درست درنیومدن ایا ممکنه از این باشه لطفا جواب بدین؟

 26. سلام.من چن سالی بود خود ارضایی میکردم ولی تازگیا ترکش کردم من در این مدت نظم قاعدگیم خیلی به هم ریخته بود و الان هم همینطور آیا بعد ترکش ممکنه بازم به روال عادیش برگرده؟

 27. سلام دکتر من ۱۵سالمه تا ماه گذشته چهار یا پنج بار در هفته خود ارضایی میکردم خواستم ببینم روی قد تاثیر داشته

 28. سلام نظر قطعی در این زمینه وجود نداره و دیدگاهها متفاوته اما توصیه میکنم از این عمل افراط گونه دست بردارید که احتمال کوتاهی قد دور از ذهن نیست

 29. سلام کم پشتی ریش بیشتر برمیگرده به ژنتیک !! که خودارضایی میتونه تشدید کننده این عامل باشه! برای تشخیص دقیق تر به پرشک پوست و مو مراجعه کنید

 30. سلام
  آقایون داداشا خواهرا باجیا
  من پسر ۲۳ ساله هستم می خواستم به اونایی که می خوان ترک کنن کمک کنم چون من خودم ترک کردمو و لذت ترکشو تو زندگیم با تمام وجودم حس میکنم ۸ سال خود ارضایی داشتم اعتماد به نفسم نابود شده بودگودی زیر چشم و سرگیجه و ضعف بینایی و شنوایی استرس های مداوم و خیلی از بدبختیایه دیگه که هر کدومش واسه بدن فاجعست هر قطره از منی برابره با ۳۰هزار قطره خون ۰۰۰۰اولین راه برای ترکش اینه که اطلاعاتتونو ببرین بالا با ضررهاش آشنا بشین عواقبشو بددونین ۲ اگه دوس دختر دارین ولش کنین بره گم شه ۳هرچی فیلم خاله الکسیس دارین بپاکین ۴تو خیابونا چشاتونو مثل تلسکوپ رو بدن دافا تنظیم نکنین ۵ با خدا باشین قراآن بخونین۶ مهمترین کارش اینه از همون لحظه که ترک میکنین تاریخ بزنین این کارو می تونین تو گوشی قسمت یاداشت بزنین
  روز به روز دارم بهترو بهتر میشم بدنم مثل فنر شده اصلا انقدر حس خوبی دارم که نمی خام زود ازدواج کنم چشای درشتی دارم وقتی خود ارضایی داشتم رنگ چشام کدر بود الان خدارو شکر مثل الماس شفافه میدرخشه چشم چشای مردمو در میاره ترکش کنین به نفعتونو از ما کفتن بود به امید روزای پاکیتون

 31. سلام دکتر میگم خود ارضایی هرروز باعث لاغری و زشت شدن صورت میشه؟؟و اندام هم لاغر میکنه؟؟

 32. من ١٧ سالمه روزی ١ بار خود ارضایی میکنم همه میگن خیلی لاغر شدم ب نظرتون لاغر شدنم مربوط ب خود ارضاییع

 33. سلام من 13 سالمه و تا بحال 5 بار فقط خود ارضایی کردم ایا این باعث میشه که قدم کوتاه بشه؟

 34. سلام.من پسر حدودا ۱۵ ساله هستم و حدود یک سال خود ارضایی کردم.این این کار در آینده به بچه دار شدن آسیب می زند(بچه ناقص یا منگل)می شود؟

 35. سلام من چهره خيلي زيبيايي داشتم و همه اين را بهمن ميگفتم اما الان زيباييم را از دست داده ام ايا اين عمل بر روي زيبايي تاثير منفي دارد

 36. سلام من چهره خيلي زيبيايي داشتم و همه اين را بهمن ميگفتم اما الان زيباييم را از دست داده ام ايا اين عمل بر روي زيبايي تاثير منفي دارد

 37. سلام من چند باری دست به این کار زشت زدم بعد الان زیگیل در اوردم ایا ربطی دارد

 38. سلام من دو سال است که خود ارضایی میکنم و قبل از ان مشکل ترئید داشتم و پیش دکتر رفتم و از دارو هایی استفاده میکنم که باعث شد است که من با این که ۱۸ سال سن دارم هنوز به بلوغ نرسیده ام و اسپرمم هیچ رنگی ندارد انگار که اب غلیظ بیرون می اید و خیلی سعی کردم ترک کنم و تا یک ماه هم دوام اوردم ولی متاسفانه باز به این عمل نا پسند روی اوردم و دو بار در هفته خود ارضایی میکنم نمی دانم الان من عقیم شده ام؟ و دیگر به بلوغ نمی رسم؟و دیگر نمی توانم ازدواج گنم؟لطفا پاسخ بدهید

 39. سلام خودارضایی باعث عقیمی نمیشه با توجه به منی که نمیشه عقیم بودن رو استنباط کرد باید ازمایش بدین

 40. سلام من دختری ۲۸ساله هستم(ازدواج نکرده ام) ،از ۱۲سالگی خودارضایی کردم،گناه نمیدونم،حتی روزهایی که روزه بودم هم میکردم،چون وقتی بدنم گرم میشه احساس میکنم اگه سردش نکنم ضرر داره،هرچقدر پسرا ازم دوستی خواستند دوست نشدم،چون درکشور ما مسئله ای بنام حیا وجوددارد،من نمیتونم آبرومو بدم دست هرکسی،مسئله بیماری و شکست عاطفی هم بماند،اما نمیدونم شما چرا میگید عوارض داره،پس پسرا چیکار کنن ؟اونوقت آلتشون می ترکه که،به اندازه بینهایت خودارضایی کردم متاسفانه ،و تازگی ها فهمیدم ضرر داره،کمش کردم،ایام نوجوانی فقط وقتی خونه تنها بودم میکردم،اما حالا وقتی نیاز دارم… ،مثلا روزهای آخر پریود،ایام تخمگذاری،و یکی دوروز مانده به پریود،چون این روزا میل جنسی دارم،درضمن میخاستم خواهش کنم از شما که به این سوال من حتما جواب بدین،آآیا من سردم گرم یا متوسط!

 41. سلام من پسری ۱۶ ساله ام از ۱۲ سالگی به این کار زشت ادامه دادم تا الان یک طرف صورتم خیلی لاغر شده و زود ب بلوغ رسیده ام و خیلی لاغر ام ایا ترک کنم خوب میشوم چاق میشم یا نه

 42. سلام شما گرم مزاج هستید. کسی که روزه میگیره خودارضایی هم میکنه به نظرتون گرم مزاج نیست! سعی کنید در موقع ازدواج همسری اختیار کنید تا مثل شما گرم مزاج باشه و گرنه بعد از چند ماه باید طلاق بگیرید! این بدعت جدیده که روزه رو با خودارضایی همراه میکنند 😐

 43. سلام یه طرف صورتت لاغر شده! این ربطی نداره! برای چاق شدن خودارضایی رو ترک کنید و تغذیه مناسبم داشته باشید

 44. سلام،ممنون از جوابتون،و تشکر از زحماتتون! اینقدر گرم نمیشدم که نتونم کنترل کنم،(مختصر) ،(نمیدونستم روزه رو باطل میکنه)حتی وقتی میل جنسی نداشتم هم میکردم چون تفریح مناسبی بود،ولی الان که میدونم ضرر داره چن روز پیش بدنم گرم شد خودارضایی نکردم بعد یه ساعت اینا رفع شد! ولی ماهی من سه بار میل جنسی دارم در صورتیکه من شنیدم از روانشناسها،میگن کسیکه هفته ای دو سه بار میل جنسی داشته باشه گرمه،هفته ای یه بار داشته باشه متوسطه،واگر ۱۰روز یه بار داشته باشه سرده! در عرض یه ماه سه بار من دارم،یعنی من سردم! و درمورد پسرها میخاستم بپرسم هم وقتی شما میفرمایید که استمنا نکنن آیا چجوری منی اونها از بدن خارج خواهد شد(سوالیه که ذهن منو مشغول کرده)

 45. دلیل اینکه پرسیدم گرمم یا سرد ،چون شنیدم که خودارضایی مدت زمان انزال و اورگاسم رو میاره پایین و بخاطر ترس از طلاق از طرف همسر آینده م پرسیدم!همیشه خیلی پشیمان بودم که چرا اینکار رو کرده ام،الان وقتی اینجا دیدم که بعضی ها از پنج سالگی شروع کردند به خودم شکر کردم

 46. سلام آقای دکتر اگه به سوال من جواب بدین سرنوشتم رو تغیر دادین من 4 ساله که خودارضایی میکنم بر صورتم جوش درآمده وعلآن فرو رفتگی ایجاد شده اگه ترک کنم فرو رفتگی هااز بین میره

 47. بخدا من قانع نمیشم،اگه قانع بشم نمیکنم،میگن عوارضش افسردگیه،جوشه،استرسه،خب اینو همه هم دارند دیگه،در ضمن اگه یکی دیگرارضایی کند(یعنی با یه خانم یا آقا دوست بشود و بکند) باز به همون اورگاسمه یا انزاله میرسه دیگه چه فرقی داره؟(مثل خارجیا)،بعنوان سوال میپرسم،اگه جواب بدین ممنون میشم

 48. سلام،میگن عوارضش افسردگیه،جوشه،استرسه،خب اینو همه هم دارند دیگه،در ضمن اگه یکی دیگرارضایی کند(یعنی با یه خانم یا آقا دوست بشود و بکند) باز به همون اورگاسمه یا انزاله میرسه دیگه چه فرقی داره؟(مثل خارجیا)،بعنوان سوال میپرسم،اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم

 49. سلام باید بهت بگم یه مرد یا زن از سه بعد ارضا میشه! یکی جسمی، دومی روانی، سومی عاطفی!وقتی خودارضایی کنی فقط از بعد جسمی ارضا میشی ولی وقتی ازدواج کنی و همسرت ارضات کنه غیر از بعد جسمی از نظر روانی و عاطفی هم ارضا میشی! اینطوری به آرامش میرسی و از زندگی لذت میبری، عقده ای و عصبی و افسرده هم نمیشی، در ضمن ضرر جسمی هم داره هم تو پسرا و هم دخترا که برای پسرا از دخترا هم ضررش بیشتره، مثل بیماری های بیضه و دستگاه تناسلی مثل واریکوسل و … ، در ناحیه پایین شکمی و دستگاه تناسلی هم درد زیادی داره این بیماری ها! در ضمن چشم هات روز به روز ضعیف تر میشه، حافظت ضعیف میشه، کمر و اعصابت در طولانی مدت ضعیف میشه! از نظر جسمی ضعیف میشی، اگه تو سن رشدی رشد قدی و استخوان هات و عضلاتت متوقف میشه! زن یا مرد گریز میشی! منزوی میشی! دیگه به جنس مخالف کشش نداری و ازدواج نمیکنی هیچوقت! تنها میمونی تا آخر عمر! پشیمون میشی!

 50. سلام متاسفانه من دوازده سال اینکارو کردم بدون اینکه بدونم گناهه ولی وقتی این موضوع رو فهمیدم گذاشتم کنار وتقریبا چهار سال هست که اینکاررو ترک کردم از اونجاییکه متاسفانه این بیماری در من طولانی بوده نکنه باعث ناباروری من در اینده بشه ممنون میشم اگه جواب سوالو منو بدید؟

 51. سلام میشه جواب منم بدین؟؟؟
  من چن سالی بود خود ارضایی میکردم ولی تازگیا ترکش کردم من در این مدت نظم قاعدگیم خیلی به هم ریخته بود و الان هم همینطور آیا بعد ترکش ممکنه بازم به روال عادیش برگرده؟

 52. سلام خیر ربطی به خود ارضایی نداره درباره نامنظم بودن قاعدگی با پزشک مشورت کنید

 53. بشنو از نی که حکایت میکند

  ناگفته نماند دوستان خواب نباشد این کار بعضی مواقع خوبه
  حالا چرا برای مثل من که اینور مسائل می خواستم در پوشش تشکیل خانواده انجام بدنم کاملا رو اصول سنت از کسی ابراز محبت وعلاقه. بهش نشون دادم چنان کاری برسر ما در اورد چنان شوت مون کرد. که نگو نه پرس…. وحالا تو سن 35 سالگی نه خانواده ای هست نه ارضای جسمانی و روحی و روانی از اون طرف هم نه خانه عفافی و. نه رابطه نامشروعی نه ضیغه ای که مستعد ابرو ریزی شکایت دادگاه بشه ……..باید بگم که خودم سرباز دادگاه هم بودم وشاهد این مسله هم بودم الارقم خود کسانی بودن که شکست عشقی خورن و کارشون به مرگ هم رسیده. همش از زاویه تعریف دوستان اقای دکتر به این مسلئه نگاه نکنید واقعیت امروز اجتماع. این جور هم شده که بعد از ازواج زن شوهر از هم سرد مزاج شده ومشکلات بعد از ازدواج تازه پدیدار میشه. و الاخر ….. حالا بعضی ها هم از ادواج و هم از دنیا راضی اند. ارضا. کامل. ……………. ازسایت خوتون تشکر می کنم

 54. من 10 سال بود که خوداضایی می کردم خوداضایی همه چیزم رو ازم گرفت تمام عوارضش رو داشتم از ریزش مو تا تیر شدن صورت و خستگی و کمردرد توی هیچ کاری موفق نمی شدم پیشرفت نمی کردم شب و روز به خودکشی فکر می کنم و از خدا دور شدم دیگه نمی تونم با خدا حرف زدن تا این که تمام تمرکزم رو گذاشتم روی ترک خوداضایی گفتم این یک سال رو روی ترک خوداضایی تمرکز می کنم تمام تلاشم رو برای ترک میزارم
  باید درد و سختی هاش رو تحمل کنی هیچ راه بجز تحمل درد و سختیش نیست
  الان بعد از یکسال که از ترک خوداضایی گذشته تمام عوارضش خوب شده
  از قبل هم بهتر شدم از عبادت لذت می برم از صحبت با خدا لذت می برم خیلی خیلی زیبا شدم که هر جایی میرم همه میگن چی کار کردی که این قدر سفید و زیبا شدی کم خونیم هم درمان شد چشمام برق میزنم خوش هیکل شدم دیگه هدفام رو نیمه کاره ول نمی کنم از زندگیم لذت می برم خدایا شکرت
  زندگیتون رو با خوداضایی خراب نکنید اگر فقط یک بار لذت ترک رو بچشید فوایدش رو ببینید دیگه به امکان نداره بیاین طرف خوداضایی

 55. سلام . ممنون بابت سایت خوبتون . من تقریبا از کلاس چهارم دبستان خود ارضایی میکنم … الان کلاس دهم هستم .. قدم : ۱۷۶ وزنمم : ۴۳ . تقریبا از اواخر سال تابستان ۹۳ وقتی با دوستانم بازی میکردیم متوجه شدم ک کمر درد عجیبی ب سراغم میاد قبلا هم خبر داشتم ک میگفتن از عوارض خود ارضایی کمر درد است . بی توجه چون معتاو شده بودم ادامه دادم.. بعد از چند وقت حدودا ۲ ماه کمر دردم خوب شد زانو هام درد عجیبی گرفتند ب حدی ک نمیتونستم راه برم زانو و ساق پام احساس میکردم ساق پام ی بار اضافی داره سنگین شده . با خودم گفتم ممکنه از عوارض خود ارضایی باشه . چند وقتی خود ارضایی را کم تر کردم . متوجه شدم پاهام بهتر شدن . خود ارضاییم کمتر شده بود . بعد از اینکه دیدم ی کم بهتر شدم داستان ها و فیلم های سکسی دوباره تحریکم کردن و دوباره شروع کردم ب خود ارضایی.. . تقریبا اوایل امسال بود ک وقتی میرفتم مدرشه احساس میکردم نمیتوانم درست تخته را ببینم .. تابستان امسال بود ک با یک فرد اشنا شدم در یک شبکه اجتماعی ک مشاور بود ی کم از عوارض خود ارضایی برام گفت .. ک یکی از آنها عفونت ادرار بود . وقتی دستشویی میرفتم مدفوعم ب حدی بو میداد ک مجبور بودم لباس هایم را عوض کنم یا به حمام بروم .. بعد از دکتر کمی بهتر شدم ..
  چند روز پیش هم متوجه شدم درس ها رو هرچی میخونم یاد نمیگیرم کلافع شده بودم خودمم شکم میبرد ک از عوارض خود ارضایی باشه . ک الان دیگه مطمئن شدم ..
  یک مشکل دیگه ام ک نمیدونم از کجاست راستش بیضه هام شل شدن افتادن میخاستم ببینم شما نمیدونید از چیست؟؟؟
  👆👆👆👆👆👆حتما پاسخ داده شود مرسی..
  امیدوارم بتونم و خدا کمکم کنه این عادت بد رو ترک کنم…

 56. سلام خوبین ممنون بابت سایت خوبتون .
  من از کلاس چهارم دبستان خود ارضایی میکنم واقعا هم معتاد شدم .

  اوایل سال ۹۲ احساس کردم وقتی کمی راه میروم کمر درد میشوم . ب مرور زمان احساس درد در زانوهایم کردم ب حدی زانوهام و ساق پام درد میگرفت گ نمیتونستم راه برم . الانم چند وقته احساس میکنم حافظم ضعیف شده . امیدوارم خدا کمکم کنه بتونم ترک کنم..
  فقط ی سوال داشتم من بیضه هام شل افتاده شدن کسی نمیدونه بخاطر چیه و راه درمانش چیه؟ ممکنه عقیم شده باشم؟
  همه ک میگویند خود ارضایی نقشی در عقیمی ندارد پس چطور من بیضه هام شل شده . اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون..

 57. سلام اگه هفته ای دوبار اینکارو انجام بشه بازهم مشکله و عوارضش به همین صورته؟

 58. سلام دوستان
  من حدود نه سال خودارضایی میکردم و الان یک سال و نیمه که ترک کردم.بعد از نه سال استمنا تمام علایم بدش رو داشتم.خیلی رو چهرم تاثیر گذاشته،افسرده هستم،استرس،لرزش بدن،ضعف زانو ،اصلا خندم نمیگیره و هزار تا چیز دیگه
  الان که یه سال و نیم هست که ترک کردم خداییش قبول دارم که بهتر شده ام ولی هنوز خیلی حالم بده و زیر چشمام تیره هست و لاغر هستم.از نظر روانی هم افسرده ام و مشکلات دیگه ای هم دارم.
  به نظر شما اثرات خودارضایی من هیچ وقت از بین میره یا نه؟؟؟
  و اکه از بین میره چقد طول میکشه؟؟؟
  مچکرم.

 59. سلام میخواستم بدونم اگه کسی بعد از 4-5سال خود ارضایی رو ترک کنه اون آسیب هایی که بهش وارد شده مثل ضعیف شدن اعصاب و کمر و… خوب میشه ؟؟.؟

 60. سلام
  20 سال خودارضایی میکنم از سن خیلی پایین که حتی هنوز به بلوغ هم نرسیده بودم شروع شد تا الان
  در اوج نوجوانی یعنی 16 یا 17 سالگی در یک روز 16 بار استمنا رو هم تجربه کردم الان نه کمرم درد میکنه نه چشمام ضعیفه نه درد مفصل دارم نه دور چشمام سیاه و گوده و نه هیچ عارضه جسمی دارم
  بزرگترین و خطرناکترین عارضه استمنا از بین رفتن انرژی و شادابی و انگیزه و پویایی هستش که میتونه منجر به عدم پیشرفت در زندگی بشه و این عوارض زمانی به وجود میاد که شما در بلند مدت به پورنوگرافی و استمنا معتاد بشی و در این دو مورد افراط کنی وگرنه نوجوانی که در اوج ترشحات و شور جنسی به سر میبره با استمنا در کوتاه مدت و فواصل زیاد مثلا ماهی یک یا دوبار دچار مشکل نمیشه
  در دوران دبیرستان فقط و فقط به سکس فکر میکردم و به صورت افراطی خودارضایی میکردم و به همین دلیل در طی سه سال معدل درسی من از 19 تبدیل شد به 12 درس تجدیدی در پایان دبیرستان و از زمانی هم که به اینترنت پر سرعت و گوشی اندرویدی دسترسی پیدا کردم کلا روزگارم سیاه شد شبها سه چهار ساعت پورن میبینم و همزمان استمنا هم میکنم
  امیدوارم روزی برسه که بتونم بذارمش کنار بارها و بارها سعی کردم و حتی زمانی شد که 21 روز استمنا نکردم ولی بازم برگشتم سر جای اولم

 61. سلام من 19 سال دارم ودوساله که به این عمل شرم آور مبتلا هستم و زیر چشمم تیره است وضعف بینایی پیدا کردم خواستم بدونم اگه این کاررو کاملا بزارم کنار آیا این نقص های ایجاد شده از بین میرن؟. طی چه مدت؟

 62. سلام من 19 سال دارم ودوساله که به این عمل شرم آور مبتلا هستم و زیر چشمم تیره است وضعف بینایی پیدا کردم خواستم بدونم اگه این کاررو کاملا بزارم کنار آیا این نقص های ایجاد شده از بین میرن؟. طی چه مدت؟ خواهش میکنم جواب بدید

 63. من من تقریبا 3 ساله خود ارضایی میکنم.اندامم مثل فیزیک کارا هستش قدم 186 با 80 کیلو وزن که بیشترش ماهیچه هست ولی خب هفته ای یه بار این کار رومیکنم و تغذیم هم عالیه.ولی تاثیرش رو بر صورتم که باعث میشه دماغم بزرگتر جلوه کنه و صورتم لاغربشه و چشمام عبوس میشه.همه اینا یه طرف این که تو خلوت خودت از خودت خجالت بکشی یه طرف.به شرفم قسم از الان دیگه این کار رو نمیکنم من و شما سهممون خیلی بیشتر از ایناست.

 64. انسان به اختیار خودش به این وادی رنج نیومده که به اختیار خودش نسلیو ادامه بده که تو به زنجیر کشیدنو مسئول بودنش هیچ و هیچ و هیچ نقشی داشته باشه. لطفن بر اساس عقل ناقص خودتون که فکر میکنید “نژاد برترین و دارای هوش برترین” و این قبیل حرفای بی اساسه، توله پس نندازین تا به انقراض نسل انسان کمک شایانی کرده باشین. و جانداران و گیاهان نفس راحتی از دست این بشر خودخواه و رذل بکشن.
  به خودتون بیاید؛ ما هیچ تعهد و مسئولیتی در قبال تولید نسل و تداوم تعداد بشر روی این کره خاکی نداریم.
  خلاص….

 65. سلام من17سال مه از۱۳سالگی تقریبا کلاس هفتم بودم خودارضایی رو شروع کردم تنها تغیراتی ک خودارضایی در من گذاشته:لاغرشدن صورت،لاغری،ازبین رفتن زیبایی ب صورت جزئی
  خودارضایی بنظر من هیچ تاثیری برقد من نذاشته…قدم۱۸۳شایدم بیشتردربین آشنا،فامیل مژه پلک هیشکی ب اندازه من بلندنیس.ب خصوص ابروهام صاف وکشیده

 66. _کسی که معتاد پورنه با مرده فرقی نداره فقط نفس می کشه
  _یه جایی هم خونده بودم که خودارضایی=مرگ خاموش
  وقتی نظرات رو خوندم تازه فهمیدم این ۲ جمله معنیشون چیه

 67. سلام من24 سالمه …..وحدودا نزدیک یک ماهه که طور هرشبی خودارضایی دارم اونم با مالش واژن….
  بعد هربار توبه وغسل باز هم انجام میدم….با پسری دوست هستم که شهوت زیادی دارم…..

  اولا یه راهکار اساسی واسه ترکش میخواستم…دوما این نوع خودارضایی به صورت شبانه تاثیری بر بکارت داره؟؟؟؟
  چه مضرراتی داره؟
  بعضی از پزشکان براین عقیده دارند که تاثیر جسمانی مثل ضعف چشم و کبودی …..ندارد وای بعضی نظر مخالف دارن…..

  کدوم نظر درسته؟؟؟؟

 68. سلام من یه دخترم که مبتلام به این عمل زشت
  من تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدم خودمم مذهبیم طوری که نماز و روزم قضا نمیشه ولی بدبختیم از اون روزی که وارد فضاهای مجازی شدم شروع شد تقریبا دوساله که……هرروز هم ن بعضی وقتا هفته ای یه بار یا بیشتر ولی عوارضشو کاملا درک میکنم چشمام ضعیف شدن گوشامم همینطور اکثروقتا بی حوصله و کسلم
  بعدازهرباریم که انجام میدم کلی گریه میکنم پشیمون میشم
  ولی چه فایده یه مدت ترک میکنم ولی دوباره برگردم
  ازتون میخوام برای همه کسایی که این بدبختی رو دارن دعا کنید تا بلکه فرجی بشه دیگه انجام داده نشه ممنون

 69. سلام.بنده به مدت 12 سال تجربه خود ارضایی داشتم..واقعا بدن هرشخصی متفاوته.اینهمه عوارضی که ذکرشذه کاملا درست وطبیعیه..مونده که بدن شما استعداد کدام عوارضو زوتر ازهمه داشته باشه ک بروز بده.خب طبیعتا خیلیها سوال م یکنن که ایا استمنا ریزش مو ایجاد میکنه؟ جواب من بله هست.چرا که استمنا ی امریه که هرچقدر ادامه بدی معتاد میشی.و کاربه جایی میرسه که به صورت افراطی میری سراغش.خب وقتی بدن مدام درطول یک روز چندین بار مواد مغذی و ویتامین و پروتین رو ازخود دفع کنه..ایا به موی سر غذایی میمونه که بخواد نریزه؟عزیزان به نظر من زودتر ازدواج کنید وگرنه اینکه میگن خودتونو سرگرم کنید و…برای همه جواب نمیده..تنها راه حل ترک خود ارضایی ازدواجه..بله ششرایط اقتصادی وشغلی امروزه ازدواج رو خیلی سخت کرده وحتی بعید ..ولی باورکنید با تغییر درفرهنگ خانواده ها و تغییر درنگرش ازدواجها وبا اسون گیری وکمک والدین میشه براحتی ازدوج کرد..برای تک تکتون ارزوی موفقیت وشادابی وسلامتی دارم

 70. سلام.من یک ساله ک ترک کردم این کارو.تو این یه سال خیلی خوب باشگامو میرم.تغذیمم عالی کردم.مکملم استفاده میکنم و روزی یه قرص فارماتونم استفاده میکنم.میخواستم بدونم که زودانزالی با ترک این کار خوب میشه یا نه؟

 71. با سلام لاغری میتونه از عارض خوداضایی باشه? ایا ب ترک کاملش با تغذیه مناسب رفع میشه?
  و اینکه میگن باعث از بین رفتن زیبایی میشه ودیگه مثل سابق نمیشه درسته?
  ممنون میشم جواب بدین.

 72. سلام عوارض خودارضایی در افراد مختلف متفاوته به همین خاطر هر کسی میتونه دیدگاه متفاوتی داشته در ضمن خودارضایی باعث پارگی بکارت نمیشه

 73. الان 15 ساله هر کاری میکنم نمی تونم ترکش کنم واقعا سخته الان میفهمم معنی معتاد یعنی چی …؟

 74. انشالله خدا کمکتون کنه

  بهتربن راهکار ترک عادت بد اینه که یه چیز دیگه رو جای گینش کنی

  و مهمترین راه کار اینه شاید باید واقع بین باشی و این عادت بد رو کم کم همونطور که زیاد کردید همانطور هم کمش کنید

  ریشه عادت مثل تار ابریشم کم کم روی افکار و ذهن ما پیچیده میشه و راه خلاصی از اونم اینکه که کم کم از ذهن

  کمرنگ بشه

 75. سلام من از ۱۴ سالگی دست به خود ارضا یی میزنم و حداقل هفته ای یک بار تکرار میکنم و الان ۱۸ سال دارم نمیدونم چطوری جلوی خودمو بگیرم یک ماهی میشود که با ریزش مو روبه رو شدم باید چیکار کنم به تازگی از خود ارضایی دست کشیدم اما باید جلوری ریزش را بگیرم اما همچنان ریزش مو دارم خواهشمندم کمکم کنید

 76. سلام من 16 سالم و دو سال این کارو میکنم و الانم هر روز خود ارضایی میکنم خیلی هم سرحالم فکر کنم به اندازه همه کس من شادم هیچ تاثیر بر روی قدم نذاشته در ضمن زندگیم با انجام دادن این کار خیلی اسون شده:)

 77. سلام ، من 25 سال سن دارم و 11 سال بود که خود ارضایی میکردم ، به مرور زمان بدن نابود میشه ،،،لاغر هستم و هیچ وقت چاق نمیشم..به صورت افراطی ریزش مو دارم و تا سال دیگه کچل میشم ،چشمام گودی داره و کبوده همیشه ،،،خود ارضایی رو شده واسه یه ماه ترک کردم..و چون بهش معتادم بازم میرم سمتش ،،موقع خود ارضایی بهترین خون های بدن تبدیل به اسپرم میشه…اینم بگم که یکسال میشه که متاهل شدم و نیاز جنسی مو با همسرم برطرف میکنم ،،،اما همون عوارض رو بازم دارم…همین الان تصمیم گرفتم که ماهی یه بار سکس داشته باشم و برم سراغ ورزش تا بتونم مثله یه انسان خوب و با اعتماد به نفس زندگی کنم…شما هم ترک کنید تا به تدریج نابود نشید

 78. سلام آنهایی که توی سایت های ایرانی میخوانید اکثرا اشتباه من تو مقاله دانشگاه آکسفورد خودم که خود ارضایی همه مشکلاتی رو که این سایت گفته رو داره اما انجام نداد آن هم باز مشکلاتی داره تو این مقاله نوشته بود که چرا کشور های مسلمان بیشتر از کشور های غیر مسلمان درگیر خود ارضایی هستند چون افراد مسلمان که در زندگی روز مره هیچ چیز تحریک آمیزی نصیبین اما با دیدن ماهواره و غیره خیلی زود تحریک میشن و دیگه به این عمل عادت میکن اما در کشور های بی حجاب اکثر افراد یا نیاز ندارن و یا با برقراری ارتباط فقط دوستی با جنس مخالف نیاز های خود رو برطرف میکنن دلیل اصلی آینه و بعد هم خود ارضایی از سن 15 سال به بعد دو ماهی یک بار توصیه شده بود برای جلوگیری از یک سری بیماریهایی هم روانی و هم جسمی و هیچ عوارضی هم نداره

 79. خود ارضایی بستگی ب نوع تغذیه ساعات ورزش در روز و خوش بنیه بودن فرد میتونه عوارضشش رو حتی با روزی 10 بار نشون نده من رفیق داشتم روزی 10 بار جلق میزد الانم هیچ عوارضی روش نگذاشته تقریبا از 9 سالگی ولی ترک کنید برای ی لحظه زندگیتونو نابود نکنید وتا دیر نشده توبه کنید ایشالا خدا میبخشتتون اگه کسانی ک میخوان ترک کنن ب زندگی شادابی فکر کنید ک در اون این کار های احمقانه نباشه خودارضایی یعنی خودکشی بصورت سرگرمی بیدار بشد ازین خواب غفلت ای دوستان حیف نیس واقعا کشور کوروش ب چنین روزی افتاده بسم الله بگین و ترک کنین و السلام نامه تمام

 80. سلام دوستای خوبم انقده گشتم تا آخرش راه ترکشو پیدا کردم….. الان چندماه میگذره که پاک پاکم..اونم فقط با یه روش…روش نذر کردن….با خودم عهد کردم که اولین باری که رفتم خودارضایی کردم پنجاه هزار تومن بدم فقرا…بار دوم این جریمه دو برابر میشه و میشه مثلا صد تومن….حتی با وجود داشتن فضای لازم و فیلتر شکن و همه چی،اصلا سراغ این عمل نرفتم.با خودم گفتم که سراغشم رفتی اشکال نداره ولی فقط باید نذرتو ادا کنی… هر وقت افکار خودارضایی به ذهنم میاد ،با خودم میگم که دو دقه لذت خودارضایی، ارزش پرداخت پنجاه هزار تومن پول رو نداره پس سراغش نمیرم.این روشو امتحان کنید.شاید شما هم مثل من و چند تا از دوستام تونستید.ما تونستیم شما هم میتونید.مطمئنم

 81. سلام دوستان
  من علی خستم15 سالمه 15.16ماه به خود ارضایی اعتیاد پیدا کرده بودم.
  واقعا دردناک بود یه رو به خودم اومدم اون روز عهدی که با خودم بستم با همیشه متفاوت بود.
  الا 6ماه ترک کردم به طور کامل شما رو هم تشویق میکنم که این عهد رو با خودتون ببندید .
  من وقتی که خود ارضایی میکردمخیلی به خودم اسیب زده بودم
  یه مثال ساده:
  اگه قبل از آشنا شدن با این عمل زشت 100بودم وقتی 15ماه بود شروع کرده بودم این کارو 50بودم ولی الا 65.70
  آرزو دارم هیکس چه تو کشور عزیزمون چه تو تمام کشور های دیگه هم شرغی هم غربی به این عمل مبتلا نباشه
  با تکشر از سایت خوبتون

 82. صبا نوع تغیراتی که خود ارضایی و ارضای جسمانی با جنس مخالف بوجود میاره کاملا با هم متفاوت هستن همونطور که ادمین گفت خود ارضایی فقط از بعد جسمانی فرد رو ارضا میکنه
  نه تنها فرد رو از نظر عاطفی و روانی اضرا نمیکنه بلکه کلی مشکل روانی و عاطفی مثل سردر گمی و… بوجود میاره

 83. سلام من ۱۳ سالمه از ۱۰ سالگی خود ارضایی کردم فکر میکردم یه بازیه وقتی کمکم فهمیدم واقعیتش چیه اصمیم به ترک کردم نزدیک ۲ هفته هرشی انجام میدادم و بعدش هفته ای دوبار شد یعنی تو ۳ سال هفته ای دبار انجام دادم ولی بازم تمام تاثیراتی که زدینو دارم… تصمیم به ترکش کردم اولین بار ۱ هفته انجام ندادم بار دوم ۲ هفته تقریبا همینطوری ادامه پیاکرد که یک بار دواه انجام ندادم ولی همین ۱ هفته پیش بود که دوباره انجام دادم غسل کردم و توبه ترخدا دعام کنید انجامش ندم بدترین چیزش همین اینترنته… دعام کنید مثل قبل شم دیگه تا اخر عمرم انجام ندم هربارم که انجام میدادم گریم در میومد…
  اخه بچه مذهبی هم هستم … خیلی روابطم خوبه مسجد همیشه میرم ولی این یکیو نتونستم ترک کنم که امید وارم دیگه انجامش ندم .. هم بخاطر خودم هم دیگران… تازه صورتمم چوش میزنه چشمام از قبل ضعیف بود ولی یکم باز ضعیف تر شد…. دعام کنید انجام ندم با تشکر

 84. سلام من ۱۳ سالمه از ۹ سالگی خود ارضایی میکردم زمانی که عوارضشو فهمیدم چیه تصمیم به ترک کردم … تقریبا ۱ ماه هر شب انجام میدادم ولی بقیه وقتا هفته ای ۳ بار بود… ترخدا دعام کنید… برای ترک اولا هفته ای ۱ بار شد تا زمانی که دوماه انجام ندادم ولی دوباره ۱ هفته پیش انجامش دادم و خیلی گریه کردم… خیلی زشت شدم بیناییم عوض شده…عصبی شدم تو اون ۲ ماه خیلی حالم بهتر بود ترخدا دعام کنید دیگه انجام ندم منم باید پشتکار کنم… من بچه مذهبی هستم مسجدم خیلی زمانها میرم نمازمم میخونم … از هفته پیش که انجام دادم غسل توبه کردم دیگه میخوام تا اخر عمر انجام ندم شماهم دعام کنید… انشاالله تمامی کسانی که این مشکلو دارند بتونن ترک کنن

 85. سلام من ۱۹سالمه _از ۱۵سالگی خود ارضایی میکنم موهای پدرم خیلی پر پشتن _واقعا رو ریزش مو تاثیر داره ب همون خدایی ک منو افریده از همین لحظه دیگه سمت این کار نمیرم یاحق🖐🏻

 86. سلام، من از سن ۱۴ سالگی خود ارضایی رو شروع کردم ولی بعدش که از عوارضش با خبر شدم ،یک الی ۲ ماه هس ترک کردم ،واقعا روی چشم و حافظه تاثیر داره
  من میخوام بدونم چند مدت بعد از ترک خود ارضایی چشم و حافظه بهبود پیدا می‌کنه ؟؟؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.